Informacje Rzecznika MŚP dotyczące zmian w Polskim Ładzie

Przedstawiamy inicjatywy i informacje Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, dotyczące zmian w Polskim Ładzie. Zachęcamy do zapoznania się.

Zarząd Stowarzyszenia

Adam Abramowicz o Polskim Ładzie: Przedsiębiorców czeka kolejne wyzwanie 

Trzeba pilnie zmieniać Polski Ład, bo będzie w lutym dokładnie taka sama sytuacja z małymi przedsiębiorcami, jak była z etatowcami – ocenił na antenie TVN24 rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz. Powiedział, że ponieważ usunięto z definicji rozliczania składki zdrowotnej różnicę remanentów, „mogą wystąpić bardzo tragiczne dla przedsiębiorców skutki”.

Czytaj więcej …

Webinar Pułapki Polskiego Ładu

Ukryta dywidenda, podatek u źródła, ceny transferowe, podatek minimalny.

Zapis webinaru prowadzonego przez Pawła Chrupka, Dyrektora Wydziału Interwencyjno-Procesowego w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Obejrzyj

Podkomisja ds. MŚP poparła poprawkę Adama Abramowicza dotyczącą podstawy składki zdrowotnej

Z propozycji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców wynika, że właściciel firmy mógłby płacić składkę zdrowotną w stałej wysokości 270,90 zł miesięcznie, bez konieczności wyliczania jej co miesiąc od dochodu.

Czytaj więcej …

KAS zapewnia Adama Abramowicza: nie będzie kar za nieświadome błędy

To odpowiedź na apel Adama Abramowicza , który zwrócił się do KAS, aby przez pierwsze pół roku 2022 r. urzędnicy objaśniali i pomagali przedsiębiorcom we wdrożeniu Polskiego Ładu.

Czytaj więcej …

Siłownia mogła działać podczas lockdownu

WSA w Poznaniu uchylił decyzję Sanepidu: nie mogą być nakładane kary pieniężne na podstawie legislacji, która nie spełnia standardów konstytucyjnych. Po interwencji Rzecznika MŚP, ukarany przedsiębiorca może spodziewać się zwrotu zapłaconej kary w wysokości 10 000 zł wraz z odsetkami.

Czytaj więcej …

Nie można pomijać przedsiębiorców przy niwelowaniu skutków podwyżki cen gazu

Do Biura Rzecznika MŚP zwracają się liczni przedstawiciele przedsiębiorców, wskazujący na negatywny wpływ wzrostu cen gazu na prowadzenia działalności gospodarczej. Wobec braku przyjęcia przez Sejm oczekiwanych rozwiązań, Rzecznik MŚP apeluje do Marszałka Senatu, prof. Tomasza Grodzkiego w sprawie zgłoszenia poprawek do ustawy.

Czytaj więcej …

WSA w Krakowie: Organ musi w decyzji wykazać, że nie wszczęto instrumentalnie postępowania karnego skarbowego

Organ musi w decyzji wykazać, że nie wszczęto instrumentalnie postępowania karnego skarbowego. Nie można konwalidować w odpowiedzi na skargę niedostatków decyzji podatkowej.

Czytaj więcej …

Sprzeciw Wobec obowiązkowych tabliczek

Kamil Rybikowski z Biura Rzecznika MŚP posiedzeniu sejmowej Komisji Finansów Publicznych zaapelował o poparcie poprawki wykreślającej nakaz informacyjny nałożony na przedsiębiorców, argumentując, że narusza on zasadę proporcjonalności i adekwatności zawartą w przepisach Prawa przedsiębiorców. Ostatecznie komisja oceniła negatywnie wszystkie poprawki Senatu.

Czytaj więcej …

Inauguracja Świętorzyskiego zespołu Rady Konsultacyjnej

W Centrum Kongresowym Targów Kielce, Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP podczas spotkania z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami organizacji pracodawców i przedsiębiorców województwa świętokrzyskiego zainaugurował powstanie Rady Konsultacyjnej w regionie.

Czytaj więcej …